Ігрова приставка — будова приладу
У сучасному світі практично немає дітей, які жодного разу не чули про ігрову приставку. Це та індустрія, яка тримається в низці найуспішніших і найпопулярніших покупок ось уже багато років. Водночас консолі постійно модернізуються, розвиваються як певний вигляд технологій і вдосконалюються.
Ігрова приставка — це спеціальний електронний пристрій, який призначений для контролю й участі в відеоіграх. З'явилися далеко до комп'ютерів. Головна їхня мета — це запуск і відтворення. Є такі механізми, які для зображення того, що відбувається, під'єднуються до телевізора, проєктора або комп'ютерного монітора. Також є портативні — кишенькові приставки, що мають власний екран і не потребують дротового під'єднання до чогось.
Пристрій складається із 6 частин. Основний блок складається з корпусу з материнською платою, до якого приєднані решту блоків, зокрема живлення, що відіграє роль джерела струму для агрегата — під'єднується до мережі. Можна натрапити на приставки з вбудованим блоком живлення. Також є аудіо/відео-кабель. Він потрібен для транслювання аудіовізуальної інформації з апарата на телевізор. Ігрові контролери — це пристрій, без якого відеогри на такому приладі неможлива — за допомогою ігрових контролерів вводиться інформація, що дає змогу керувати агрегатом і героями — джойстик, кермо, миша тощо. У приставці ще є носій даних або їх ще називають зовнішні носії — диск, картридж, диск. Карта пам'яті дає змогу зберегти рівень гри та після виходу продовжити відеогру з моменту зупинки.
Різновиди ігрових приставок
Принцип роботи приставок простий: є джойстик — так званий пульт із заданими кнопками. Для того, щоб керувати героєм відеогри, потрібно його спрямовувати за допомогою певних маніпуляцій із джойстиком. Ера ігрових консолей почалася ще 1972 року. Перша консоль, що вийшла на ринок, — це відеогра Pong. Мікропроцесорів у ній не було. Визначають кілька поколінь цього пристрою: на сьогодні їх вісім.
Абсолютно всі ігри з джойстиком можна розділити на два типи:
- Ігрові консолі. На відміну від ПК, це закрита система. Її не можна модернізувати, щось додати, змінити в ній. У ній не змінюється операційна система, а отже, нової гри на неї не завантажити. Попри це, ігрові приставки легші у використанні, порівнюючи з комп'ютером. Щоб увімкнути відео, іноді потрібно просто вставити диск: не потрібно встановлювати драйвера, чекати на встановлення. На комп'ютері, на відміну від консолі, можна натрапити на гальмування роботи та порушення графічного складника через робочі процеси.
- Дитячі приставки. Є мінірозмір виробу, а бувають великі моделі, що під'єднуються до телевізора.
Першою фірмою ігрових приставок, що б'є рекорди по придбанню, свого часу була Nintendo. Це був справжній прорив у техноіндустрії: рік у рік компанія випускала продукт, який тут же сумішали з прилавків. Спочатку Nintendo спеціалізувалися на іграшках, потім на ігрових автоматах, а дійшла все це до беззастережної перемоги на ринку цих приладів. Так було до появи Playstation, яка зараз справедливо вважається найпопулярнішою та найякіснішою. Особливий резонанс в історії ігрових приставок викликав вихід Sony PlayStation 4, який супроводжується скандалами навколо повторного використання приставки.
Спокусженню зазнають дитячі приставки. Найчастіше для дітей ця покупка здається життєво важливою і не потребує відкладень. Психологи стверджують, що таке придбання є шкідливим для маленьких психіки. Однак будь-які порушення можна уникнути, якщо доглядати за гравцем і вибирати ігри, які не містять сцен насильства і крові. У будь-якому іншому разі, дитина буде вдячна за такий подарунок.
Як вибрати?
Під час купівлі ігрової приставки треба враховувати вік одержувального, повідомленню в особливостях цього пристрою та ціновий діапазон. Також варто пам'ятати про творця: консолі Sony PlayStation зазвичай дорожче, але вирізняються високим рівнем якості. Тому більше підійде поціновувачам такого роду діяльності. З огляду на відгуки, перед купівлею також обов'язково варто ознайомитися з анонсами виходу консолей і, зокрема, ігор — це може вплинути на вибір покупки.
Треба дивитися й на технічні параметри пристрою. Дитячі очі досить чутливі, тому їм потрібно більше відпочивати та має бути спеціальний захист. Тому тип скла в приставці важливий критерій. Під час вибору краще враховувати побажання малятка, щоб подарунок точно йому сподобався.