Плати підсилювачі
Хочемо звернути увагу покупців, що майже в будь-яку пасивну антену можна встановити підсилювач. Тобто замість плати узгодження, можна встановити підсилювач для прийому наприклад тільки Т2 (ДМВ) діапазону, або широкосмугові підсилювачі МВ+ДМВ, з різним коефіцієнтом підсилення, який підбирається від індивідуальних умов. Найчастіше використовуються підсилювачі типу SWA і подібні їм, наприклад: Eurosky SWA-105 T2 (живлення 5 Вольт), SWA-99999 (12V), SWA 7 LUX (12V), T2 F-165 (3-12V), T2 ALN-187 (5-12V), а також підсилювачі типу "бочка" включаються в розріз кабелю біля антени. При підборі підсилювача звертайте увагу на напругу живлення, так як Т2 тюнери подають живлення - 5 Вольт, а зовнішні блоки живлення, найчастіше подають 12 Вольт на підсилювач, а сучасні телевізори харчування на антенний підсилювач не подають і в такому випадку можна використовувати або зовнішній блок живлення на 5 або 12 Вольт, або купити 5-ти вольтовий USB-інжектор живлення, для живлення антени від USB телевізора.
На практике же лучше использовать качественную пассивную антенну без усилителя и качественный коаксиальный кабель с низким затуханием! Необходимо отметить, что подбор усилителя и его использование для цифрового телевидения довольно сложная работа которая может занять значительных временных ресурсов, несмотря на низкую цену самого усилителя. Так как немногие понимают что при использовании усилителя с высоким коэффициентом усиления тоже может привести к отсутствию изображения на Вашем телевизоре.
Усилитель для Т2 антенн должен использоваться только в следующих случаях:
-
велика довжина антенного кабелю, або коли використовується коаксіальний кабель поганої якості - антенний підсилювач дозволяє компенсувати втрати в кабелі;
-
велика віддаленість від ретранслятора - необхідно використовувати підсилювачі з найменшим власним шумом;
-
багато споживачів, тобто коли при використанні однієї антени встановлюють дільники сигналу на кілька телевізорів - у такому разі необхідно використовувати інший тип підсилювача, який називається: додому, абонентський або квартирний підсилювач;
-
складні умови прийому в умовах забудови, рельєфу місцевості і різних перешкод - потрібно підбирати підсилювач, але іноді замість підсилювача доводиться застосовувати і аттенюатор, понижуючий посилення антени.